В първите си пет мача под ръководството на Патрик Рой

...

Внезапно възраждащите се островитяни доминират над Светкавицата

В първите си пет мача под управлението на Патрик Рой островитяните изглеждаха, разбираемо, като тим в преход – преминавайки добре към нова система, само че срещайки пречки по пътя.

В шестия те изглеждаха като тим, който е възприел напълно това, което проповядва новият старши треньор.

И те получиха резултата, с цел да го покажат, побеждавайки Светкавицата с 6-2 в офанзивна детонация за втората си поредна победа след почивката в Мача на звездите, като публиката скандираше името на Рой, до момента в който времето течеше през третия интервал.

В една нощ, в която всичко вървеше както би трябвало за Островите, даже шансът с травмите беше в тяхна изгода, като Кейси Чизикас се върна в състава и Брок Нелсън се завърна за третия интервал, откакто прекара част от втория в съблекалнята след попадение от Emil Martinsen Lilleberg.

Също толкоз значимо, те изиграха може би най-хубавия си многобоен мач за сезона.