В първи мач от 29-ия кръг на Ла Лига Уеска

...

Уеска с ценен успех навън, ще се бори за оцеляването си

В първи мач от 29-ия кръг на Ла Лига Уеска завоюва на открито против Леванте с 2:0. По този метод отборът резервира шансове за избавление.

Уеска откри резултата в 15-ата минута, откакто Висенте стигна до подаване в наказателното поле и матира стража на домакините. Домакините потърсиха дузпа в 27-ата минута, откакто техен състезател се свлече в наказателното поле, само че съдията остави играта да продължи.

Отново Висенте се разписа в противниковата врата за 2:0 в 54-ата минута и задарва още повече съотборници и почитатели.

До края на дуела домакините направиха всичко допустимо да стигнат най-малко до равнене, само че това по този начин и не се случи. След този триумф Уеска заема 18-ото място и още е в зоната на изпадащите с актив от 24 точки, на 1 от избавителната зона, само че и мач повече от Елче. Леванте е на 10-ата позиция с 35 точки.