В мач с шест гола Селта Виго и Жирона не

...

В същинско зрелище Селта и Жирона не излъчиха победител

В мач с шест гола Селта Виго и Жирона не излъчиха победител. Двата състава сътвориха същинско представление и по този начин срещата посред им от седмия кръг на Ла Лига приключи при 3:3.

Двубоят се развиваше двуостро, като още в четвъртата минута страховит късмет се разкри пред Жирона. Порту доближи до ужасно центриране в наказателното поле, само че ударът му мина на няколко сантиметра от левия дирек. 4 минути по-късно домакините поведоха. Даниел Вас центрира доста точно, а Систо с глава направи 1:0. Радостта на Селта обаче не търпя дълго и единствено две минути по-късно Порту приключи превъзходно композиция с Йохан Мохика за 1:1.

В 14-ата минута Жирона направи цялостен поврат. Кристиан Стуани се разписа с глава от близка отдалеченост – 2:1, а две минути по-късно тимът от Виго още веднъж възвърне паритета. Хосабед Санчес сподели съвършено виждане за играта и изведе великолепно Максимилиано Гомес Гонсалес, който се ориентира добре и направи 2:2.

След почивката двата състава си размениха по още един гол. В 76-ата минута Даниел Вас стреля от фаул, завъртя топката доста рисково и повиши на 3:2. Четири минути преди края на постоянното време Бернардо Еспиноса насочи добре топката към Хуанпе, който оформи крайното 3:3.

В класирането Селта е на 13-о място с 8 точки, а Жирона е 15-и с 6.