В мач с малко голови положения Левски успя да победи

...

10 от "Левски" излъгаха "Черно море", Станислав Костов герой

В мач с малко голови положения " Левски " съумя да победи " Черно море " във Варна с 1:0 в 28-ия кръг от първата шестица на Първа лига. Попадението осъществя Станислав Костов преди почивката с единствения прецизен удар в мача.

" Сините " приключиха срещата с 10 души, откакто Луи Нганиони беше отхвърлен малко преди края.

Домакините започнаха по-активно срещата, само че първи до гол стигнаха гостите. В 16-та минута Нганиони изведе от ляво Станислав Костов, който преодоля Мирослав Енчев, навлезе в наказателното поле и с удар в близкия ъгъл вкара за 1:0 за " сините ".

До края на полувремето единственото състояние бе удар на Иван Горанов от фаул, след който обаче топката мина над вратата на " Черно море ".

През втората част и двата тима не съумяха да основат нито едно голово състояние. В 84-та минута " Левски " остана с 10 души на терена, откакто Нганиони получи втори жълт и червен картон за нарушаване против Жоаким Балми.

" Черно море " (4-2-3-1): Иван Дюлгеров, Мирослав Енчев, Виктор Генев, Мартин Костадинов, Юго Кононго, Мехди Фенуш, Родриго Енрике, Васил Панайотов, Патрик Андраде, Мартин Минчев, Жоржиньо

" Левски " (4-2-3-1): Николай Михайлов, Живко Миланов, Седрик Унтонджи, Нуно Рейш, Иван Горанов, Кали Тиам, Мартин Райнов, Луи Нганиони, Богдан Вашчук, Станислав Иванов, Станислав Костов
Източник: btvnovinite.bg