В мач, приличащ на тренировка и без да среща сериозен

...

"Барселона" победи "Атлетик" в лежерно темпо

В мач, наподобяващ на подготовка и без да среща сериозен отпор, " Барселона " записа трета поредна победа в Ла Лига. Каталунците надиграха на " Камп ноу " " Атлетик " (Билбао) с 2:0 след попадения на Пако Алкасер и Лионел Меси. И двата гола паднаха още преди почивката, което разреши на " Барселона " да доиграе умерено дуела. Освен двете попадения каталунците удариха и три греди.

Треньорът на водачите в Ла Лига направи три промени от мача с " Челси " през седмицата. Серхио Бускетс остана отвън групата поради контузия, а Луис Суарес нямаше по какъв начин да играе поради насъбрани картони. Ветеранът Иниеста пък беше на пейката. Вместо тях започнаха Паулиньо, Алкасер и Филипе Коутиньо.

Още в осмата минута " Барселона " откри посредством Алкасер, който засече подаване на Жорди Алба. Нападателят беше доста добре позициониран в наказателното поле и нямаше по какъв начин да сгреши.

Въпреки ранния задатък " Барселона " сподели признаци на раздразнителност и по извънредно лековат метод Самуел Юмтити и Усман Дембеле си изкараха жълти картони поради разногласия с рефера.

FINAL #BarçaAthletic 2-0

¡Tercera victoria seguida del Barcelona en #LaLigaSantander sin encajar gol!
Източник: dnevnik.bg