В мач от 16-ия кръг на френската Лига 1Лил спечели

...

Нов провал за Клермон в Лига 1

В мач от 16-ия кръг на френската Лига 1Лил завоюва гостуването си с 2:0 на Клермон.

Възпитаниците на Пауло Фонсека не преобладаваха осезаемо, само че владееха топката през множеството време и направиха по-чистите положения. Това им се отблагодари през втората част с попадения в 68-ата и 93-ата минути. Головете означиха Анхел Гомес и Мохамед Байо.

Две минути преди второто попадение гостите останаха с човек повече след Максимилиано Кофрие получи втори жълт картон поради попречване.

С триумфа Лил събра 29 точки и към този момент е единствено на две зад третото място, което дава право на присъединяване в Шампионската лига. За Клермон пък провалянето беше второ по ред и задълбочи рецесията в тима, който не познава усета на успеха от октомври насам. Тимът е с актив от 19 точки в средата на таблицата на десето място, само че е единствено с 6 пункта пред 17-ия Брест който се намира в зоната на изпадащите.

Хапни като първенец с безвъзмездна доставка от Takeaway.com!

Снимки: Imago