В контролна среща в Разград вторият отбор на Лудорогец загуби

...

Аматьори удариха дубъла на Лудогорец

В контролна среща в Разград вторият тим на Лудорогец загуби с 1:2 от участника в Северозападната Трета лига Вихър (Славяново). До средата на първото полувреме борбата бе равностойна. После гостите взеха самодейността и скоро поведоха.

Борислав Иванов нахлу в наказателното поле на домакините, където бе фаулиран, и Йоан Петков осъществя отсъдената дузпа. До почивката съотборниците му Александър Скорчев и Иван Иванов пропуснаха сами против вратаря, а Димитър Димитров не съумя да шутира от преференциална позиция.

Разградският отбор също имаше една обстановка, само че вратарят и президент на Вихър - Светлин Линев, избави. След почивката Преслав Антонов пропиля отлична опция за второ попадение. Футболистите на Лудогорец незабавно реагираха и реализираха лек превес във владеенето на топката. Съперникът им отвърна с по-затворена игра.

В средата на полувремето вратарят Веселин Ганчев сгреши и мигновено бе осъден – 1:1. Десетина минути преди края след центриране от фаул Светослав Кръстев смъкна с глава топката към Скорчев, който я насочи с глава в гредата, а при връщането й на терена Кръстев с крайник я изпрати в мрежата на Лудогорец за окончателното 2:1. От тук до края домакините натискаха, само че напъните им се оказаха напразни.