В изтеглен мач от 10-ия кръг на Северозападната Трета лига

...

Вихър изпусна победата в Севлиево

В изтеглен мач от 10-ия кръг на Северозападната Трета лига Севлиево и Вихър (Славяново) не излъчиха победител. 1:1 приключи дербито сред първия и третия в класирането, като за изпуснатите три точки повече би трябвало да съжаляват гостите.

Срещата бе изцяло равностойна, само че вихърци имаха повече положения за гол. През първата част топката се удари по един път в гредите. Първо нападателят на домакините Альоша Илиев стреля, а славяновският пазач Светлин Линев мазета топката в гредата. После Цветан Петров подаде на капитана на Вихър – Константин Генков, който насочи топката в гредата.

На почивката Вихър загуби нападателя си Иван Иванов поради контузия в глезена, получена през първото полувреме. Малко след началото на втората част Генков бе фаулиран в наказателното поле на севлиевци и Светослав Кръстев откри резултата от дузпа. В 59-ата минута топката падна сред централните бранители на гостите Тони Паликрушев и Светослав Кръстев, Альоша Илиев я овладя и шутира в мрежата зад Линев – 1:1. След това Генков пропусна за вкара от близко с глава.

При друга офанзива Йоан Петков центрира и Генков със странична ножица не уцели вратата. Пак Генков подаде паралелно пред голлинията, само че нямаше негов съотборник, който да вкара. Домакините пробваха няколко центрирания, кожито не доведоха до нищо. Накрая насочиха и слаб удар към вратата на противника. След този резултат Севлиево усили задатъка си на 2 точки на върха пред Янтра 2019 (Габрово), с който Вихър към този момент се изравни по този индикатор.
Северозападна Трета лига 10 кръг, неделя 13 октомври  Севлиево 1:1краен резулат  Вихър (Славяново)