В истинско зрелище се превърна последният двубой от съботната програма

...

Истинско зрелище в Ла Лига! Новак вкара 4 на Виляреал

В същинско представление се трансформира последният дуел от съботната стратегия на испанската Примера дивисион сред тимовете на Виляреал и новака в елита Гранада. Въпреки че дуелът не предполагаше трагични моменти и домакините бяха посочени за неприкрит любимец, гостите от Гранада демонстрираха отличен футбол и напълно справедливо стигнаха до точката.

Мачът на стадион „ Ел Мадригал” прикова погледите с цели осем гола – по четири във всяка една от вратите.

Освен голям брой попадения, феновете видяха и две тъкмо изпълнени дузпи, както и голям брой забавни положения пред двете порти.

Домакините откриха резултата посредством Санти Касорла, който осъществя от бялата точка. Изравнителното попадение за гостите също пристигна от углавен удар в последната минута на първата част и бе дело на Феде Вико.

Веднага след подновяването на играта „ жълтата подводница” още веднъж излезе напред в резултата, откакто Мои Гомес бе непогрешим. Гостите още веднъж демонстрираха темперамент и бързо възвърнаха статуквото посредством Дарвин Мачис.

Попадението на Гранада обаче подейства стимулиращо за домакините, които взеха нещата в свои ръце и след точни изстрели на Жерар Морено и Самуел Чуквуезе направиха резултата 4:2.

Точно когато всички си помислиха, че домакините са решили всичко в дуела, Гранада възкръсна. Роберто Солдадо понижи преднината на Виляреал, а Антонио Пуертас, девет минути преди края направи 4:4.

В същото време Осасуна стигна до сладостен триумф при визитата си на Леганес с 1:0.