В истински трилър с шест гола и два червени картона

...

Динамо Загреб и Шахтьор Донецк не се победиха в страшна драма на “Максимир”

В същински трилър с шест гола и два червени картона се трансформира дуелът от група С на Шампионската лига сред Динамо Загреб и Шахтьор Донецк, който се изигра пред рекордна аудитория на стадион “Максимир” в хърватската столица. Срещата приключи 3:3, като четири от попаденията бяха маркирани след 83-ата минута и в добавеното време. Така двата тима имат по 5 точки и ще спорят до последно за второто място в групата. В другия мач довечера Манчестър Сити си направи забавна визитата на Аталанта в Бергамо, като не съумя да победи - 1:1, и по този начин не съумя да си обезпечи и математически класирането за 1/8-финалите. Алан Патрик даде задатък на Шахтьор в 13-ата минута. Домакините изравниха в 25-ата посредством Петкович. В 41-ата домакините претендираха за дузпа, само че реферът Феликс Брих не се поддаде. След почивката футболистите на Динамо още веднъж претендираха за дузпа, само че още веднъж реферът не уточни бялата точка. В 59-ата минута домакините нямаха късмет, като топката срещна гредата. Така се стигна до 74-ата минута, когато Брих изгони Моро от Динамо за нарушаване против някогашния футболист на ЦСКА Жуниор Мораес. Само пет минути по-късно Марлос от Шахтьор извърши излишно нарушаване в центъра на терена и също беше отхвърлен от игра. Само в границите на шест минути сред 83-ата и 89-ата Динамо като че ли реши мача, откакто поведе с 3:1 с попадения на Иванушец и капитана Адеми. Гостите обаче не се предадоха. В 93-ата минута Жуниор Мораес с глава върна очакванията на Шахтьор. Истинската драма настъпи в последната офанзива на украинците, в която се беше присъединил и вратарят Пятов. Той беше фаулиран в наказателното поле от Теофил-Катрен. След консултация с ВАР реферът Брих отсъди дузпа, която невъзмутимо беше осъществена от 19-годишния Тете. Така възможностите за 1/8-финал останаха живи и за двата тима, а " Максимир " ще помни дълго този впечатляващ и изпълнен с драма театър. Шампионска Лига 4 кръг, сряда 6 ноември  Динамо Загреб 3:3краен резулат  Шахтьор Донецк