В истинска драма се превърна финалът на Australian open при

...

Наоми Осака е новата шампионка от Откритото първенство на Австралия

Квитова и Осака в борба за трофея на Откритото състезание на Австралия
В същинска драма се трансформира финалът на Australian open при дамите. В него Наоми Осака съумя да надвие Петра Квитова с резултат 7:6, 5:7, 6:4. Победата за Осака значи, че от понеделник тя ще заема първо място в международната класация.

Първият сет бе безусловно равносилен като и двете тенисистки не допускаха пробиви. Това закономерно докара до тайбрек, където японката бе по-стабилна и благодарение на два мини-пробива завоюва със 7:2.

Знаейки че няма място за оттегляне, Квитова заигра по-агресивно във втория сет и реализира бърз пробив. Осака на собствен ред върна пробива след нескончаем трети гейм, а след това направи сериозна крачка към трофея след нов пробив във петия гейм. Сервирайки за купата, бъдещата номер 1 стигна до три поредни мачбола, само че съперничката ѝ избави и трите, а след това завоюва и подаването ѝ. Пропиляните благоприятни условия явно повлияха на японката и в последна сметка вторият сет отиде на сметката на Квитова.

В заключителния трети сет още веднъж станахме очевидци на бърз пробив. Осака завоюва подаването на съперничката си за 2:1. Чехкинята въпреки всичко получи късмет да изравни геймовете, само че при 3:2 пробила брейк пойнт. Шампионката от US Open 2018, Осака, стигна до нов мачбол, който още веднъж бе прахосан. За нейна наслада петият ѝ опит бе сполучлив и по този метод тя победи в конкуренцията.

Успехът в Мелбърн трансформира 21-годишната японка в първата тенисистка спечелила шампионата от Големия шлем, следващ първата и купа в него
Източник: offnews.bg