В интересен двубой от 31-ия кръг на Лига 1 Гингам

...

Гингам се справи с Бордо, изпревари го в класирането

В забавен дуел от 31-ия кръг на Лига 1 Гингам победи Бордо с 2:1 и изпревари в класирането противника в днешния си мач.

След нулево първо полувреме, домакините от Гингам постановиха волята си с два гола в границите на единствено 4 минути. Първо в 55-ата минута Грение откри головата сметка за отбора, а Мустафа Диало удвои в 59-ата минута.

Гостите се върнаха в мача с гол на Малком, който пропусна дузпа отсъдена за игра с ръка на защитник на домакините, само че при опита да изчистят кълбото бранителите на Гингам не съумяха да го създадат, топката стигна до нападателя на Бордо и той от легнало състояние се разписа.

Въпреки опитите на Бордо да стигне най-малко до равенството това не се получи и по този начин Гингам завоюва дуела. В класирането Гингам е на 10-ото място с 38 точки, а Бордо е 12-ти с 37.