В двубой от 9-ия кръг на Серия А Рома успя

...

Рома удари Торино далеч от дома, Фиорентина шамароса опашкар

В дуел от 9-ия кръг на Серия А Рома съумя да излъже Торино и завоюва с 1:0. Победното попадение пристигна в 69-ата минута, когато Александър Коларов беше прецизен.
Двата отбора не съумяха да се излъжат през първата част и трябваше да излъчат победител през втората част и "вълците " стигнаха до скъпите 3 точки.

След този триумф Рома е на 5-ото място с актив от 18 точки, а Торино е десети с 13 точки.

Фиорентина победи като посетител изрично Беневенто с 3:0, попаденията пристигнаха от Бенаси, Бабакар и Теро от дузпа. Така опашкарят Беневенто продължава с девет провали от девет мача, а Фиорентина е на 9-о място с 13.

Сасуоло се оправи също надалеч от вкъщи против СПАЛ с 1:0, а Аталанта съумя да победи със същия резултат в Бергамо гостите от Болоня.