В двубой от 35-ия кръг на Ла Лига Райо Валекано

...

Резил за Реал Мадрид, падна от 19-ия в Ла Лига

В дуел от 35-ия кръг на Ла Лига Райо Валекано победи Реал Мадрид с 1:0 и резервира шансове за избавление. Победното попадение пристигна в 23-ата минута, когато Ембарда се разписа.

С триумфа Райо се измъкна от последното място и към този момент е 19-и с 31 точки, на 6 от избавителното 17-о място три кръга преди края. Реал Мадрид не може да бъде преместен от третата позиция и игра без сериозна мотивация в дуела, от което се възползваха домакините.

И Реал имаше искания за 11-метров углавен удар в 73-ата минута, само че след консултация с ВАР реферът реши, че няма съображение да отсъди дузпа.

Още в 5-ата минута Марсело стреля отдалечно разстояние, само че не сполучи. В идващите минути и двата тима търсеха попадения, а домакините съумяха да стигнат до такова след дузпа в 23-ата минута.

В последна сметка Райо завоюва дуела и ще се надява да резервира мястото си в елита с победи в оставащите 3 срещи до края на шампионата.