В двубой от 15-ия кръг на Лига 1 Бордо победи

...

Джонатан Кафу с асистенция за класика на Бордо

В дуел от 15-ия кръг на Лига 1 Бордо победи Сент Етиен с класическото 3:0 и записа петата си победа в шампионата. Бившият футболист на Лудогорец Джонатан Кафу беше на терена 80 минути, когато отстъпи мястото си.

Менди откри резултата за "жирондинците " в 5-ата минута на дуела, а асистенция на Кафу разреши на Малком да направи 2:0 в 31-ата минута.

Менди се разписа за 3:0, вкарвайки втория си гол в дуела в 57-ата минута, откакто засече пас на Сабали.

Между 69-ата и 72-ата минута Сьодерлунд и Янко пропуснаха да осъществят най-малко почетен голза гостите.

В 80-ата минута Кафу отстъпи мястото си на Еврин Таха. След този триумф Бордо е на 9-ото място с актив от 20 точки, а Сент Етиен е на 10-ото място с точка по-малко.