В Дреновец едноименния тим се наложи с 3:2 над Спартак

...

Дреновец направи шпалир на шампиона и го победи

В Дреновец едноименния отбор се наложи с 3:2 над Спартак (Плевен). Двубоят е от 34-ия финален за сезона кръг на Северозападна Трета лига. Преди срещата, домакините почетоха противника си за постигнатото първо място с празненство, а тима на Дреновец направи шпалир с цел да излязат на терена сътрудниците им от Спартак. В мача по-късно обаче селекцията на Николай Нинов не сподели същото гостолюбие. Въпреки че излязоха без много от главните си футболисти, плевенчани започнаха добре. До началния четвърт час пропиляха две голови благоприятни условия.
 Спартак (Плевен) с най-младите в Дреновец Спартак (Плевен) с най-младите в Дреновец
Десетина минути по-късно обаче Пламен Нинов откри резултата, а спартаковци стачкуваха за засада. Помощник треньора им Петър Ванков беше с капитанската лента на терена, само че остана в игра единствено половин час, тъй като при единоборство със противник беше отхвърлен с червен картон. В 35-ата минута пък се контузи и напусна Дилян Игнатов. Малко преди почивката Денис Димитров удвои преднината на Дреновец. Капитанът му Ивайло Андреев направи резултата типичен с шут по диагонала в 68-ата минута. Десетина по-късно Том понижи от дузпа. След 180 секунди Алекс Георгиев подаде и резервата Филип Иванов фиксира окончателното 3:2.