В дерби от 7-ия кръг на Серия А Рома победи

...

Рома излъга Милан и го изпревари

В дерби от 7-ия кръг на Серия А Рома победи Милан като посетител с 2:0 след голове на Джеко и Флоренци през втората част. Домакините останаха и с човек по-малко след червен картон на Чалханоглу в 80-ата минута.

Гостите започнаха интензивно, само че без значение от основаните няколко обстановки в първата част голове не паднаха.

В 18-ата минута Донарума откри добре Строотман, само че стреля неопределено. Рома отвърна с добра композиция сред Джеко и Коларов, само че гол за гостите нямаше.

Милан засилва своята игра през втората част, само че не намираше междина за гол в съперниковата врата. Противно на самодейността на Милан, гостите от Рома откриха резултата посредством Един Джеко в 72-ата минута, пет минути по-късно Наинголан стреля рисково, Донарума избави, само че избитата топка попадна във Фронеци, който направи 2:0 за гостите.

В 80-ата минута Милан остана с човек по-малко, откакто Чалханоглу получи втори жълт картон и беше изпъден.

Така в последна сметка Рома победи справедливо Милан с 2:0 и излезе на пето място с актив от 15 точки, а Милан е седми с 12.