В 12-ия кръг на плейофа за оставане в Лига 1

...

Митрев получи четири гола от отбора на Антони Иванов

В 12-ия кръг на плейофа за оставане в Лига 1 на Румъния един против различен се изправиха тимовете на Газ Метан и Волунтари. Това бе самобитен “български” конфликт, защото цялостен мач за домакините записа Антони Иванов, а за гостите на вратата бе Божидар Митрев. Срещата обаче не бе добра за 32-годишния пазач, който трябваше четири пъти да извади топката от личната си мрежа, защото Газ Метан завоюва с 4:0.

Давид Каядо даде преднина на домакините в 32-ата минута, а Марио Рондон удвои от дузпа в 68-ата. Дариуш Олару направи резултата типичен в 86-ата минута, а четвъртия гол вкара Ели Фернандеш в 92-ата минута.

С тази победа Газ Метан заема 2-ото място във 2-ата осмица. Волунтари пък остава покрай рисковата зона на 5-ото място с 27 точки и до последно ще трепери за мястото си в елита.