Уволнен е скандалния директор на депото, който е замесен във

...
Уволнен е скандалния директор на депото, който е замесен във
Коментари Харесай

В Скопие изгониха шеф на депо за отпадъци, свързан с вноса в България

Уволнен е скандалния шеф на депото, който е забъркан във вноса на десетки контейнери от Италия в българските пристанища във Варна и Бургас . Депото " Дрисла " към този момент е във притежание на общината.
" След девет години депото още веднъж е наша благосъстоятелност. Още на следващия ден Горан Ангелов ще бъде заменен и на негово място ще бъде назначен нов шеф. Призовавам всички способени институции да влязат в депото и да извършат инспекция на досегашния концесионер ", разяснява кметът на Скопие Петре Шилигов, представен от БГНЕС.
Депото е обещано на концесия на италианска компания и последните 9 години има голям брой правосъдни каузи и съмнителни покупко-продажби.
Българската прокуратура също проверява Горан Ангелов и неговия заместител Блаже Игнатов за отпадъците.
Припомняме, че на 18 януари стана ясно, че са разкрили италиански отпадък и на пристанището в Бургас.
Преди това стана ясно, че ревизират и пристанището във Варна за импорт на отпадък от Италия.
Преди това пък стартира инспекция на всички затворени мини дали са хранилища за отпадък.
Премиерът Бойко Борисов пък изиска мораториум на вноса на отпадък. Преди дни пък мораториум върху вноса на отпадък желаеха от " Атака " и " Възраждане ".
За отпадъците от Италия, предопределени за страната ни, се заприказва при започване на декември, когато италианските управляващи заловиха противозаконни 815 тона отпадъци, предопределени за България. Незаконният товар беше открит във трен. Търговската стойност на боклука се пресмята на 130 хиляди евро.
От Министерството на околната среда и водите увериха, че българското държавно управление не води договаряния с Италия за приемане на отпадъците. Те отхвърлиха при тях да е постъпвала публична информация за арестуваните противозаконни тонове отпадък.
Ден по-късно стартира следствие кой е провел изпращането на пратката. Предполага се, че тя е трябвало да бъде изгорена или заровена в депа у нас.
По-късно стана ясно, че спрените в Италия боклуци били крайни артикули от активността по третирането на пластмасата, а не, както било посочено в документите - пластмасови боклуци, които занапред би трябвало да бъдат обработени.
Източник: actualno.com

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР