Уувърхемптън победи Манчестър Сити с 2:1 в мач от 7-ия

...

Уувърхемптън нанесе първа загуба на шампиона Манчестър Сити

Уувърхемптън победи Манчестър Сити с 2:1 в мач от 7-ия кръг на Висшата лига. " Гражданите " записаха първо турнирно проваляне през сезона.

Домакините търпеливо изчакваха своя миг, който пристигна в 13-ата минута. Педро Нето проби по десния фланг и се опита да подаде към собствен съотборник в наказателното поле. В опит да пресече подаването Рубен Диаш си означи автогол.

Възпитаниците на Хосеп Гуардиола възобновиха равенството след почивката. Хулиан Алварес се разписа от директен свободен удар.

" Вълците " обаче възобновиха преднината си единствено 8 минути по-късно. Нова скоростна офанзива за играчите на Гари О`Нийл приключи с удар на Хи-Чан Хуан за 2:1.

Манчестър Сити остава водач в класирането с актив от 18 точки. Уувърхемптън се изкачи до 13-ото място в подреждането със 7 пункта.