Уулвърхемптън спечели с 2:1 гостуването на Мидълзбро от 39-ия кръг

...

И с 9 Уулвърхемптън няма спирка по пътя към Премиършип

Уулвърхемптън завоюва с 2:1 гостуването на Мидълзбро от 39-ия кръг на Чемпиъншип. „ Вълците “ приключиха мача с двама индивида по-малко, само че въпреки всичко съумяха да реализират доста значим триумф.

Уулвърхемптън поведе в резултата 32-та минута. Елдер Коста стреля, само че Дарън Рандолф съумя да избави. Избитата топка попадна още веднъж в състезател на гостите. След това Афобе подаде към Бари Дъглас, който с превъзходен пас откри Елдер Коста и той този път не пропусна да вкара.

Рубен Невеш насочи доста прекрасен удар в 36-та минута, само че Рандолф показва превъзходен инстикт и съумя да избие с една ръка.

Уулвърхемптън удвои своята преднина в 37-та минута. След центриране от корнер в наказателното поле на Мидълзбро Боли продължи с глава към Кавалейро, който не пропусна да вкара.

Рубен Невеш получи два жълти картона в границите на две минути и бе изпъден.

Гостите останаха с 9 индивида на терена, откакто Мат Дохърти бе изпъден за втори жълт картон в 71-та минута.

Домакините пропуснаха доста шансове, откакто останаха с двама индивида повече на терена.

Патрик Бамфорд означи почетното попадение за Боро в добавеното време на дуела.