Уругвай победи категорично домакина Русия с 3:0 и спечели Група

...

Уругвай наказа лошо домакина на световното

Уругвай победи изрично домакина Русия с 3:0 и завоюва Група А на Световното състезание. Съперникът на южноамриканците ще стане явен по-късно довечера след края на мачовете от Група В Испания-Мароко и Португалия-Иран.

Уругвай поведе в резултата още в 10-ата минута, след тъкмо изпълнен директен свободен удар от Луис Суарес. В 23-ата минута преднината бе удвоена след изстрел на Диего Лаксалт. Топката рикошира в Денис Черишев и излъга вратаря Акинфеев за 2:0.

10 минути по-късно Русия остана с човек по-малко, откакто защитнисът Смолников  бе изпъден за втори жълт картон.

В последната минута на мача топовен шут на Родригес бе избит от вратаря на руснаците. След центрирането от последвалия корнер Годин засече с глава, а Акинфеев избави. При добавката обаче Едисон Кавани бе безсърдечен и вкара за 3:0, отбелязвайки своя гол №43 с екипа на Уругвай.

В другия мач от тази група Саудтиска Арабия победи Египет с 2:1 и приключи на 3-о място в крайното класиране.
Източник: ruse24.bg