Уругвай не успя да запише втора поредна победа на Копа

...

Япония удържа Уругвай след зрелищно реми на Копа Америка

Уругвай не съумя да запише втора поредна победа на Копа Америка. „ Урусите ” завоюваха единствено точка против храбрия тим на Япония, откакто срещата в Порто Алегре от група „ С ” приключи при еднакъв резултат 2:2.

Азиатците на два пъти успяваха да поведат посредством попадения на Коджи Мийоши, само че „ небесносините ” отговаряха съвсем мигновено. Възпитаниците на Оскар Табарес сътвориха повече положения за гол, само че в последна сметка не съумяха да пречупят противника си.

Япония поведе в 25-та минута посредством Мийоши, който осъществя прекрасен самостоятелен гол при бърза офанзива. Уругвай реагира 7 минути по-късно посредством прецизен изстрел от дузпа на Луис Суарес. Тя бе отсъдена за нарушаване в наказателното поле против Единсон Кавани. Съдията Андрес Рохас от Колумбия се допита до ВАР, преди да уточни бялата точка.

През второто полувреме сюжетът се повтори. „ Самураите ” още веднъж излязоха напред посредством Мийоши. Този път той се възползва от неприятна интервенция на вратаря Муслера и довкара топката във вратата. Южноамериканците обаче изравниха отново след 7 минути. Бранителят Хосе Мария Хименес откри чудесно топката след центриране от ъглов удар и я прати неспасяемо във вратата. До края Уругвай опита всичко, само че не съумя да победи.

След два мача Уругвай е отпред в група „ С ” с 4 точки, до момента в който Япония е на трето място с 1. Еквадор и Чили са другите два тима от групата. /БГНЕС
Източник: dnesplus.bg