Урал продължи със силните си игри напоследък. Възпитаниците на Виктор

...

Урал изненада Ростов като гост

Урал продължи със мощните си игри в последно време. Възпитаниците на Виктор Гончаренко реализираха изненадваща победа с 2:1 в гостуването си на Ростов от 13-тия кръг на съветската Премиер лига. Така отборът продължи победната си серия във всички шампионати, която към този момент е 4 следващи мача.

Лазар Ранджелович откри резултата в 17-ата минута за Урал, само че Ростов изравни от дузпа в 25-ата минута след прецизен изстрел на Роман Тугарев. В 71-вата минута обаче Рай Влут донесе триумфа на гостите за крайното 1:2.

Урал пък приключи мача с човек по-малко, откакто в добавеното време Мингиян Бевеев получи втори жълт и червен картон.

Това проваляне попречи на Ростов да съкрати дистанцията с водача Зенит, като отборът остава на 2-рото място с 25 точки и 5 по-малко от питерци. Урал пък се изкачи до 11-ото място с 13 точки.