Урал победи Спартак (Москва) с 2:1 у дома в мач

...

Урал на Хичо отдалечи Спартак от първото място в Русия

Урал победи Спартак (Москва) с 2:1 вкъщи в мач от 26-ия кръг на съветското състезание и отдалечи московчани от водача в шампионата Локомотив (Москва). Като титуляр за отбора от Екатеринбург излезе Николай Димитров. Крилото остана на терена до 80-а минута, когато бе сменен от Алексей Евсеев.

Домакините излязоха напред в 38-ата минута. Ерик Бикфалви опита удар, който рикошира в състезател на Спартак и топката се върна в румънеца, който преодоля вратаря и откри резултата.

В 88-ата минута Урал стигна до втори гол посредством Отман ел Кабир, който се възползва от подаване на Андрей Егорчев.

В добавеното време Куинси Промес с отдалечен удар понижи резултата за крайното 2:1.

Урал събра 33 точки и излезе на 9-о място във краткотрайното класиране. Спартак е на втора позиция с 50 точки, с 5 по-малко от водача Локомотив.