Уотфорд изпусна аванс от три гола и в крайна сметка

...

Уотфорд ще преиграва, след като изпусна преднина от 3:0

Уотфорд изпусна задатък от три гола и в последна сметка приключи 3:3 с Транмиър Ровърс на " Викъридж Роуд " в типичен конфликт от третия кръг на ФА Къп. Този резултат значи, че двата тима ще преиграват конфликта си.

Найджъл Пиърсън направи девет промени в съпоставяне със състава, който победи Уулвърхамптън в последния кръг в Прмеиър лийг. Даниел Бахман и Бейли Спенсър-Адамас записаха професионални дебюти. Крейг Доусън и Натаниел Чалоба бяха единствените, които резервираха местата си.

В 12-ата минута, в първия си мач като титуляр, Деле-Баширу откри резултата. 117 секунди по-късно " стършелите " удвоиха преднината си след гол на Чалоба. В 34-тата Перейра повиши на 3:0.

Конър Дженингс понижи в 65-ата минута, макар че флагът бе вдигнат за засада. След намесата на ВАР обаче попадението бе прието. Това бе началото на популярното завръщане на Транмиър. В 78-ата минута Емауел Монте вкара втори гол за гостите, откакто бе най-съобразителен след безредие след корнер. Три минути преди края Пол Мулин изравни от дузпа. " Стършелите " даже трябваше да треперят в края, защото останаха с човек по-малко след аления картон на Роберто Перейра. В последна сметка обаче до нова смяна на резултата не се стигна.

По същото време Брентфорд съумя да се класира за четвъртия кръг, откакто реализира минимална победа с 1:0 над Стоукс Сити. Единственото попадение падна минута преди почивката, когато Емилиано Маркондес се разписа след положително осъществяване на директен свободен удар.
ФА Къп 3 кръг, събота 4 януари  Уотфорд 3:3краен резулат  Tranmere Rovers