Уотфорд измъкна победата срещу Евертън с 1:0 в мач от

...

Уотфорд измъкна победата срещу Евертън

" Уотфорд " измъкна успеха против " Евертън " с 1:0 в мач от 28-ия кръг на Висшата футболна лига на Англия. Трой Дийни донесе трите точки на " стършелите " в 79-ата минута. Двата тима изиграха скучно първо полувреме. Положенията липсваха, като бяха регистрирани по един прецизен удар.

След подновяването на играта обстановката на терена не се промени. В 79-ата минута се стигна до развръзката в тази среща. Пикфорд сгреши, пресиран от Дийни, топката срещна крайници на нападателя, след което стигна до Фемения, който стреля, само че младата британска вяра избави. Секунди по-късно Окака проби отдясно, след което откри в наказателното поле Дийни, който прати топката в горния десен ъгъл - 1:0.  В 87-ата минута Пикфорд избави удар на Окака от границата на наказателното поле. В добавеното време вратаря на " Евертън " се включи при статично състояние пред вратата на домакините. Той засече с глава центрирането от корнер, само че по-късно резервата Чен Тосун не съумя да довкара от близко.

" Уотфорд " се изкачи на десето място с 33 точки и е единствено на точка от " Евертън ", който заема деветата позиция.
Източник: bnr.bg