Университатя (Крайова) направи нова важна крачка към титлата в Румъния.

...

Университатя би и ФКСБ, титлата е все по-близо

Университатя (Крайова) направи нова значима крачка към купата в Румъния. Антони Иванов остана на аварийна пейка за отбора на Кристиано Бергоди при триумфа с 2:1 против ФКСБ, след който " студентите " имат преднина от 4 точки пред първенеца ЧФР КЛуж, само че и мач повече.

Резултата откри Александру Чикалдау от дузпа в 24-ата минута, само че в 37-ата Флоринел Коман изравни. Острието на гостите от Букурещ се разписа с глава след центриране от левия фланг и неточност на вратаря Мирко Пиячели.
В началото на второто полувреме Университатя получи още една дузпа. Виновник за нея бе стражът на ФКСБ Андрей Влад, който в опита си да боксира фаулира Елвир Колич. Наказателния удар извърши Дан Нистор. Той стреля мощно в центъра на вратата и донесе триумфа на Университатя.

Отборът от Крайова завоюва и петте си мача след подновяването на сезона. в оставащите три кръга Университатя ще гостува на Ботошани и Астра (Гюргево) и ще одобри ЧФР Клуж в може би решителен дуел за купата.

СТАТИСТИКА ОТ МАЧА
КЛАСИРАНЕ
ГОЛМАЙСТОРИ
ПРОГРАМА Лига 1 7 кръг, неделя 12 юли  Университатя Крайова 2:1краен резулат  ФКСБ