Унион (Берлин) запази пета “чиста мрежа” у дома, след като

...

Суботич си спомни как се бележи, а Унион продължи чистата си серия вкъщи

Унион (Берлин) резервира пета “чиста мрежа” вкъщи, откакто надделя Аугсбург с 2:0. Новаците в елита са водачи по този индикатор през сезона до момента, а за днешния успех головете означиха Невен Суботич (47’) и Маркус Ингвартсен (61’), които осигуриха седмата победа на столичани в акцията.

Суботич означи след спиране от близо пет години - за последно той се беше разписвал през месец май 2015. Сега това още веднъж стана след статично състояние, като той засечет топката на далечнат греда за 1:0 малко след началото на второто полувреме. Ингвартсен удвои четвърт час по-късно, като попадението му за 2:0 бе под №4 за него в елита на Германия, а и четирите му гола са маркирани с ляв крайник.

Унион е на единадесето място в класирането и прекъсна серията си от три поредни мача. Берлинчани имат 23 точки, колкото имат и днешните им посетители от Аугсбург, само че баварците се намират едно място по-надолу. Бундеслига 19 кръг, събота 25 януари  Унион Берлин 2:0краен резулат  Аугсбург