Унион (Берлин) победи Кьолн с 2:0 в среща от 16-ия

...

Витална победа за Унион в борбата за спасение

Унион (Берлин) победи Кьолн с 2:0 в среща от 16-ия кръг на футболното състезание на Германия и записа втора победа в последните си три мача.

Бенедикт Холербах откри резултата в 56-ата минута, а Давид Фофана оформи крайното 2:0 12 минути преди края. И за двете попаденията асистенциите направи Кевин Фоланд.

Унион е на 15-о място в класирането, на три точки пред последните три отбора Майнц, Кьолн и Дармщат след четвъртата си победа за сезона. Отборът имат мач по-малко, защото не е играл с първенеца Байерн (Мюнхен). Завършилият на четвърто място през предишния сезон Унион остана без победа в 10 мача от Бундеслигата и 16 във всички шампионати сред края на август и триумфа с 3:1 над Борусия Мьонхенгладбах на 9 декември.

Предпоследният Кьолн загуби последните си три мача, без да означи гол, а напрежението върху треньора Щефен Баумгарт се усилва.
 Борусия (Дортмунд) - Майнц 05 1:1 в дуел от Бундеслигата