Унион (Берлин) измъкна точка от шампиона Байерн (Мюнхен) в двубой

...

Нова издънка на Байерн, Фрайбург е лидер в Бундеслигата

Унион (Берлин) измъкна точка от първенеца Байерн (Мюнхен) в дуел от петия кръг на Бундеслигата. Двубоят на " Старото лесничейство " приключи 1:1 и двата тима разделят третото място в класирането с равни точки - по 11.

Унион поведе с гол на Шералдо Бекер в 12-а минута, а три по-късно Йозуа Кимих изравни за баварците и този резултат се резервира до края.
 Борусия (Дортмунд) победи Хофенхайм с 1:0
Борусия (Дортмунд) се добра до победа над Хофенхайм

Единственото попадение осъществя капитанът на отбора Марко Ройс в 16-ата минута

Фрайбург оглави таблицата след победа с 3:2 като посетител на Байер Леверкузен. На " БайАрена " домакините поведоха с гол Демирбай, само че Фрайбург обърна с голове на Гинтер и Грегорич. Чешкият национал Патрик Шик изравни за 2:2 в 65-а минута, само че седем по-късно японецът Рицу Доан донесе трите точки за Фрайбург.

За Леверкузен провалянето е четвърто за сезона и отборът е в долната половина на таблицата.

Българският халф Илия Груев влезе като запаса в края за Вердер Бремен при успеха над Бохум с 2:0 като посетител. Груев се появи на терена за добавеното време, а минута след неговото влизане Вердер стигна до втори гол след тъкмо изпълнена дузпа от Никлас Фюлкруг. Преди това още веднъж Фюлкруг се разписа в 86-а минута.