Умът е невероятен орган. Той стартира в момента, когато се

...
Умът е невероятен орган. Той стартира в момента, когато се
Коментари Харесай

8 начина на мислене, които блокират креативността

" Умът е необикновен орган. Той започва сега, когато се събудиш и не стопира да работи, до момента в който не пристигнеш в офиса. "

Робърт Фрост

Пълен мит е, че единствено високо интелигентните хора са изобретателни, написа " Мениджър Нюз ". В интерес на истината изследвания демонстрират, че щом надминеш IQ от 120, което е малко над междинното, интелигентността и творчеството към този момент изобщо не са свързани една с друга. Това значи, че даже да не си по-умен от множеството хора, към момента имаш капацитета да впрегнеш невероятни креативен сили.

Защо тогава толкоз малко хора са мощно изобретателни?

Причината е, че има някои нездравословни, доста неприятни привички, които блокират мозъка и пречупват пътищата на творчеството в комплицираната система на мозъка. Както всички останали привички, те могат да бъдат отстранени, в случай че индивидът ги осъзнае и си сложи за цел да ги в профил. Тук следват 8-те най-вредни от тях, които може би спъват работата и развиването ви. Ето кои са те:

      1. Едновременното основаване и оценяване на креативен артикул. Не можете да карате автомобил на първа скорост и да вършиме противоположен завой в същата секунда. С други думи, не трябва да се пробвате да мислите по едно и също време за две неща, за които би трябвало да се мисли по настрана и поредно, едно след друго. Ако го вършиме, повреждате и изхабявате умствените си скорости. Да твориш, значи да генерираш нови хрумвания, да визуализираш, да гледаш напред, да обмисляш благоприятни условия. Да оценяваш, значи да анализираш и преценяваш, да отдаваш присъди, да отделяш настрани концепциите и да ги сортираш в купчини в мозъка си като положителни и неприятни, потребни и безполезни. Повечето хора правят оценка прекомерно скоро и прекомерно постоянно. Следователно сътворяват по-малко, зяащото прекалено много се впускат в анализирането.

      2. Синдромът да правиш единствено това, което ти споделя специалистът. Това е огромен проблем във всяко поле на занятие. Много от така наречен гурута ще ви дадат препоръките си по този въпрос. Изслушайте ги, само че помислете добре дали ще ги последвате. Някои от най-успешните хора в света са правили това, което други хора са ги съветвали да не вършат и за което им е било казвано, че в никакъв случай няма да проработи. Всеки път към триумфа е неповторим и друг.

      3. Страхът от неуспеха. Никой не желае да прави неточности и да се проваля. Но в случай че прекомерно педантично се пробвате да избегнете неуспеха, ще избегнете триумфа. Съотношението постоянно е следното: с цел да увеличите равнището си на успеваемост, би трябвало да се насочите към правенето на повече неточности. С други думи, приемайте повече шансове и ще успявате по-често. Малкото страхотни хрумвания, които са ви пристигнали на разум, ще бъдат повече от задоволителна отплата за всичките ви тъпи неточности.

      4. Страхът от нещата, които са неразбираеми и неразбираеми. Повечето хора обичат избират да се залавят единствено с нещата, които им се коства, че имат смисъл. За жал обаче животът не постоянно е спретнат и разбираем. Има някои неща, които в никакъв случай няма да разберете, колкото и да впрягате мозъка си, и някои задания, които в никакъв случай няма да разрешите. Специалистите в региона на рекламата се съгласяват, че най-страхотните изобретателни хрумвания се раждат от хаоса. Примирете се с това, което виждате, че работи, даже да не можете да си обясните за какво.

      5. Липсата на доверие. Определена доза неустановеност съпровожда всеки изобретателен акт. Малката доза подозрение в себе си е здравословна. Въпреки това би трябвало да бъдете уверени във опциите си, с цел да създадете и измислите ефикасни решения на проблеми. Когато разберете, че концепциите постоянно в началото наподобяват малко луди, че неуспехът е единствено развой на учене и че всичко е допустимо, сте на път да станете по-уверени и по-креативни. Вместо да делите в мозъка си света на допустимо и невероятно, разделете го на това, което сте пробвали и това, което не сте.

Източник: obekti.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР