Украйна стана световен шампион по футбол при младежите до 20

...

Историческа първа световна титла за Украйна при младежите

Украйна стана международен първенец по футбол при младежите до 20 години за пръв път в своята история! Тимът на Олександър Петраков завоюва купата, откакто победи с 3:1 Южна Корея във финала, игран в Лодз (Полша).

Корейците поведоха още в 5' посредством Кан-Ин Ли, само че Украйна изравни в 34', когато прецизен бе Владислав Суприаха. Талантът на " Динамо " Киев направи обрата цялостен в 52', отбелязвайки второто си попадение в срещата.

Минута преди края Георги Цитаишвили постави точка на разногласието за крайното 3:1 в интерес на украинците.

Отборът на Украйна, който даже не стигна до финалите на младежкия мондиал през 2017 година, приключи преди всичко в група със Съединени американски щати, Нигерия и Катар, след което разруши Панама с 4:1 в осминафиналите. В четвъртфиналите, а след това и крачка преди разногласието за трофея, Украйна записа победи с по 1:0 надлежно над Колубия и Италия.

Източник: btvnovinite.bg