Украйна си осигури класирането на Европейското първенство през следващата година

...

Украйна си осигури участие на Евро 2020 след победа над Португалия, Роналдо стигна кота 700

Украйна си обезпечи класирането на Европейското състезание през идната година след победа с 2:1 над Португалия. Роман Яремчук откри за домакините в 6-ата, а Андрий Ярмоленко удвои в 27-ата минута. Кристиано Роналдо, със 700-тия си гол в кариерата, върна португалците в 73-ата минута, само че това не бе задоволително за гостите.

Първия удар в мача беше за гостите. Данило стреля, само че топката мина над вратата на вратаря Пятов.

В седмата минута обаче домакините поведоха. След осъществяване на ъглов удар за Украйна Кривцов стреля с глава, вратаря Руи Патрисио съумя да почисти топката, само че тя попадна у Яремчук, който от близко означи за 1:0.

Пет минути по-късно Кристиано Роналдо опита изстрел, само че топката беше изчистена.

В 19-ата минута се стигна до безредие в наказателното поле на Пятов, само че реферът Антъни Тейлър отсъди нарушаване против него.

В 26-ата минута домакините нанесоха своя втори удар. Виталий Миколенко проби по левия фланг и центрира в наказателното поле, където Андрий Ярмоленко засече топката във врата на Патрисио- 2:0.

Португалците се хвърлиха в офанзиви, само че по този начин и не успяваха да застрашат вратата на Пятов, който избави удара на удар на Бернардо Силва в 32-ата.

В 41-ата минута капитанът Роналдо шутира отвън наказателното поле, само че над над вратата. само че изстрелът на Яремчук мина настрана от вратата.

Минута преди края на постоянното време за първата част Андрий Ярмоленко си освободи пространство за изстрел, само че ударът му мина около дясната греда.

След почивката за Португалия се появиха в игра Жоао Феликс и Бруно Фернандеш на местата на Гонсало Гедеш и Жоао Моутиньо.

В 54-ата минута Роналдо стреля рисково, само че Пятов.

В 71-ата минута домакините останаха с човек по-малко, откакто Степаненко получи втори жълт картон за игра с ръка в наказателното си поле. Зад топката застана капитанът Кристиано Роналдо, който не сбърка и върна един гол за Португалия. Това бе гол № 700 за Кристиано в кариерата му.

В оставащите минути португалците натиснаха противника си в търсене на успеха, само че Пятов направи положителни спасявания, а в добавеното време и гредата му оказа помощ след удар на Данило.

Така Украйна реализира успеха и си обезпечи класирането на Евро 2020.

В другия дуел от групата Сърбия победи като посетител с 2:1 отбора на Литва. Александър Митрович означи и двата гола за западните ни съседи, до момента в който Донатас Казлаускас вкара почетното попадение за домакините.

УКРАЙНА - ПОРТУГАЛИЯ 2:1

1:0 Роман Яремчук 6’

2:0 Андрий Ярмоленко 27’

2:1 Кристиано Роналдо (д) 73’

Червен картон: Тарас Степаненко 72’

Стартови сформира на двата тима:

Украйна (4-3-3) : 12. Пятов (к), 21. Караваев, 4. Кривцов, 22. Матвиенко, 16. Миколенко, 6. Степаненко, 11. Марлос, 8. Малиновски, 17. Зинченко, 7. Ярмоленко, 9. Яремчук.

Португалия (4-3-3) : 1. Руи Патрисио, 2. Нелсон Семедо, 3. Пепе, 4. Рубен Диас, 5. Рафаел Герейро, 8. Жоао Моутиньо, 10. Жоао Марио, 13. Данило Перейра, 7. Кристиано Роналдо (к), 20. Бернардо Силва, 17. Гонсало Гедеш.