Украйна се класира за финалната фаза на Евро 2024. Националният

...

Украйна стигна Евро 2024 с късен гол

Украйна се класира за финалната фаза на Евро 2024. Националният отбор на нападнатата от Русия страна завоюва с 2:1 финалния плейоф против Исландия. Северняците поведоха през първото полувреме, само че украинците обърнаха след почивката. Победният гол на Михайло Мудрик падна в 84-ата минута.

Двубоят се игра във Вроцлав и Исландия поведе посредством Алберт Тор Гудмундсон в 30-ата минута. Тимът на Аге Харейде обаче не съумя да задържи задатъка си и Виктор Циганков изравни в 54-ата минута. Той се възползва от пас на Хеорхий Судаков. Судаков асистира и за попадението на Мудрик в края.

Украйна ще играе в група Е на Европейското състезание в Германия през лятото. Там са още тимовете на Белгия, Румъния и Словакия.

По-рано през днешния ден, откакто отстрани Гърция. Последният участник на финалите би трябвало да излъчат Полша и Уелс,
Източник: flashnews.bg