Украйна се класира за финалите на Евро 2020 още през

...

Украйна на Шева бие и в контролите

Украйна се класира за финалите на Евро 2020 още през окомври, когато победи в директен двубой за първото място в своята група Португалия, а нощес изигра надзорен мач против Естония. Възпитаниците на Андрий Шевченко се постановиха с минималното 1:0, като попадението означи Роман Безус в добавеното време.

Срещата се състоя в Запорожие. За първи път стадион “Славутич Арена” одобри мач на националния тим и трибуните бяха цялостни. Украинците не излязоха в най-благоприятен състав, само че все пак преобладаваха и сътвориха много голови положения, най-много през второто полувреме.

Безус се включи след почивката на мястото на Виктор Циганков и направи положителни неща по левия фланг на офанзивата. След няколкото смени той даже получи капитанската лента, а в последните секунди след негов удар от фаул топката се отклони от естонски футболист и спря в мрежата. ЕВРО 2020 10 кръг, неделя 17 ноември  Сърбия 16:00предстои  Украйна