Украйна е последният полуфиналист на Европейското за младежи до 21

...

Мудрик прати Украйна на полуфинал на Европейското

Украйна е последният полуфиналист на Европейското за младежи до 21 години. Украинците съумяха да стигнат до най-хубавите четири, откакто победиха Франция с 3:1 в последния четвъртфинал.

Французите поведоха в резултата в 19-ата минута с гол на Райън Шерки, само че позволиха цялостен поврат.

Много добър мач изигра Михайло Мудрик. Футболистът на Челси завоюва дузпа след към половин час игра, която бе осъществя от Георгий Судаков. В края на първата част Мудрик асистира на Судаков за втория му гол в дуела.

В 81-ата минута французите си помислиха, че са изравнили резултата, откакто Ели Уахи вкара топката във вратата, само че попадението не бе зачетено поради засада.

Четири минути преди края на дуела Артьом Бондаренко оформи крайното 3:1 за Украйна.

В борба за място на финала украинците ще срещнат Испания.