Украйна бе доста по-добрият тим на терена и контролираше събитията,

...

Футболните ни национали стигнаха до реми в Украйна

Украйна бе много по-добрият отбор на терена и контролираше събитията, като сътвори голям брой голови положения. С отлични намеси обаче се демонстрираха двамата вратари на България - Николай Михайлов и Светослав Вуцов, които си поделиха по едно полувреме.

България поведе в 35-ата минута с гол на Радослав Кирилов. В началото на втората част домакините удариха греда след удар на Зинченко. В 79-ата минута украинците въпреки всичко изравниха след гол на Тарас Степаненко, който се разписа с удар от границата на наказателното поле.

Двубоят също по този начин бе белязан от две травми в националния отбор на България. Още в 12-ата минута Едисон Йорданов бе сменен наложително, а в средата на втората част и Кирил Десподов бе сменен поради подозрения за контузия.

България: 13. Николай Михайлов (46 - 1. Светослав Вуцов), 12. Едисон Йорданов (14 - 22. Иван Туриов), 3. Андреа Христов, 5. Кристиан Димитров, 19. Димитър Велковски, 16. Радослав Цонев (60 - 18. Ивайло Чочев), 14. Борислав Цонев (68 - 7. Георги Костадинов), 8. Тодор Неделев, 10. Радослав Кирилов, 11. Кирил Десподов (68 - 6. Доминик Янков), 9. Атанас Илиев (46 - 17. Георги Минчев)
Източник: petel.bg