Украинският гранд Динамо (Киев) отпадна в третия предварителен кръг на

...

Драма в Киев, Брюж изхвърли Динамо

Украинският гранд Динамо (Киев) отпадна в третия прелиминарен кръг на Шампионската лига след трагично тъждество 3:3 против белгийския Брюж вкъщи. Преди седмица украинците отстъпиха с 0:1 като посетител, което беше признато със успокоение, защото Динамо се включи едвам в тази на конкуренцията и упованията бяха, че в реванша ще успее да върне пасива. Това обаче не се случи. Воденият от треньора Александър Хацкевич тим стартира фантастично, като поведе още в петата минута посредством Виталий Буялски. Малко по-късно и Брюж имаше своя късмет, само че ударът на Бонавентура мина край вратата. С наближаването на почивката домакините отстъпиха самодейността и бяха осъдени. В 38-ата минута белгийците стигнаха до първия си ъглов удар в мача и се възползва оптимално от този късмет, като Дели изравни. След почивката украинците още веднъж започнаха мощно. В 47-ата минута Шепелев беше покрай втори гол за Динаво, само че вратарят избави. Все отново той съумя да се разпише три минути по-късно, когато след една хубава контраофанзива топката първо се отби първо в гредата, а при добавката Шепелев не сбърка. Този резултат също устройваше Брюж, само че драмата предстоеше. Десет минути преди края на мача Динамо остана с човек по-малко, откакто Бурда беше изпъден с втори жълт картон. Хацкевич пусна трети нападател и Динамо потегли ва банк. Малко по-късно и Брюж остана с човек по-малко след червен картон на Тау. Рууд Вормер вкара за 2:2 и предреши изхода на мача. В добавеното време Фран Сол изведе Динамо напред, само че Опенда върна равенството. Така Динамо ще играе в плейофа за влизане в групите на Лига Европа, до момента в който Брюж ще се изправи в решителния мач за Шампионската лига против спечелилия всред Базел и ЛАСК. Шампионска Лига 3 кръг, вторник 13 август  Динамо Киев 3:3краен резулат  Клуб Брюж