Украинският гранд Динамо Киев изтръгна победа с 2:1 като гост

...

Динамо Киев изтръгна успех с 10 души

Украинският гранд Динамо Киев изтръгна победа с 2:1 като посетител на френския Рен в дербито на група К на Лига Европа. Гостите от Украйна стигнаха до триумфа с късен гол на Виталий Буялски в 89-ата минута, като единствено четири преди този момент бяха останали с човек по-малко.

Владимир Шепелев получи втори жълт картон в 85-ата и остави своите в числено малцинство. Динамо откри резултата в 21-ата минута с попадение на Томаш Кеджиора, а в 40-ата Клеман Грение изравни. Резултатът е неочакван на фона на проблемите на украинците, които останаха без водача си Виктор Циганков преди мача, а в лазарета остана също Артьом Беседин.

В другия мач от групата Яблонец и Астана приключиха 1:1. Лидер в групата е Астана с 5 точки, колкото има и Динамо Киев. Трети върви Рен с 3, а Яблонец е финален с 2. Лига Европа 3 кръг, четвъртък 25 октомври  Рен 1:2краен резулат  Динамо Киев