Украинката Елина Свитолина се класира за първи път в кариерата

...

Свитолина за първи път е на 1/4-финал в Мелбърн

Украинката Елина Свитолина се класира за първи път в кариерата си за четвъртфиналите на Откритото състезание на Австралия по тенис.

She is on pic.twitter.com/XROw8Bs9gO
— José Morgado (@josemorgado) January 21, 2018
Номер 4 в схемата Свитолина победи в четвъртия кръг на шампионата квалификантката Дениса Алертова (Чехия) с 6:3, 6:0 за 57 минути. Свитолина направи шест пробива в мача, в които известни проблеми единствено първоначално. Във втория сет тя не даде даже гейм на съперничката си. Алертова поведе с 40:0 в шестия гейм на втория сет, само че все пак загуби подаването си, а с това и срещата.

За украинката това е девета поредна победа от началото на годината, а тя завоюва и купата в Бризбейн преди две седмици. На четвъртфиналите Свитолина ще играе против Елизе Мертенс (Белгия), която отстрани Петра Мартич (Хърватия) със 7:6(5), 7:5. Снимка: ©Getty Images