Уейн Рууни ще се изправи срещу бившия си тим Манчестър

...

Уейн Рууни поведе Дарби към мач с Манчестър Юнайтед

Уейн Рууни ще се изправи против някогашния си отбор Манчестър Юнайтед на 1/8-финалите на шампионата за Купата на Англия, откакто неговият Дарби Каунти разруши с 4:2 Нортхамптън Таун в дуел от четвъртия кръг на конкуренцията. Уаза означи последния гол за " овните " в 77-ата минута, когато бе прецизен от дуза. Андре Уиздъм (28') и Дуейн Холмс (35') дадоха задатък от два гола на Дарби през първата част. Ник Адамс (47') върна едно попадение за отбора от Лига Две незабавно след подновяването на играта. Джак Мериът (51') доста бързо възвърне преднината от два гола на домакините, а Сам Хоскинс оформи крайния резултат от дузпа в 87-ата минута.

Дарби приема Манчестър Юнайтед в седмицата, започваща на 2 март. Рууни, който е изпълнител №1 в историята на Манчестър Юнайтед и Англия, ще се изправи за първи път против " алените дяволи " от 1 януари 2018 година, когато излезе против Юнайтед на " Гудисън Парк " с екипа на Евертън. Тогава " карамелите " изгубиха с 0:2.

ФА Къп 4 кръг, вторник 4 февруари  Дарби Каунти 4:2краен резулат  Нортхямптън