Уестбрук изравни постижение на Чембърлейн от 1968 година, Оклахома обърна

...

Уестбрук изравни постижение на Чембърлейн от 1968 година, Оклахома обърна Хюстън

Уестбрук изравни достижение на Чембърлейн от 1968 година, Оклахома обърна Хюстън
Отборът на Оклахома Сити Тъндър победи със 117:112 като посетител Хюстън Рокетс в поредна среща от постоянния сезон на Националната баскетболна асоциация. Двубоят в,,Тойота Сентър “ стартира по равносилен метод, като,,ракетите “ имаха преимущество от три точки след края на първата четвърт. Във втората домакините имаха отчетливо превъзходство и означиха 42 в частта, като задатъкът им доближи до 26, а на огромната отмора бе 22 – 70:48.

Ролите се размениха след 15-минутната пауза и възпитаниците на Били Донован осъществиха на собствен ред 42, с цел да изравнят резултата преди решителната четвърт. В нея, водени от Ръсел Уестбрук и Пол Джордж,,,гръмотевиците “ съумяха да надиграят тексаския си противник с пет и по този начин да реализират скъпа победа при гостуването си на Хардън и компания.,,Брадата “ направи всичко по силите си за краен триумф на домакините, само че напъните му останаха напразни макар вкараните 42 точки.

Това бе 29-и следващ мач за него с най-малко 30 точки в лигата, което го приближи на две от второто най-хубаво достижение в историята на играта, дело на Уилт Чембърлейн от 1962 година. Уестбрук пък изравни различен връх на именития някогашен баскетболист на Филаделфия 76-ърс и Ел Ей Лейкърс от 1968, откакто направи 9-ия си следващ трипъл-дабъл – 21 точки, 12 битки и 11 асистенции. Пол Джордж пък записва дабъл-дабъл – 45 точки, 15 от които в последната четвърт, като добави и 11 битки.

Така Оклахома записа трети пореден триумф и се утвърди на третата позиция в Западната конференция, като към този момент е единствено на победа от втория Денвър Нъгетс, до момента в който Хюстън остава пети. В идващите си дуели Тъндър одобряват вкъщи Портланд Трейл Блейзърс, а Рокетс са домакини на Далас Маверикс в тексаско дерби.

Ето и останалите резултати от вечерта:

Юта Джаз – Сан Антонио Спърс 125:105 (Гобер – 21 точки, 13 борби; Мичъл – 23 точки)

Индиана Пейсърс – Кливланд Кавалиърс 105:90 (Джоузеф – 10 точки, 9 битки, 10 асистенции от пейката)

Атланта Хоукс – Шарлът Хорнетс 120:129 (Уокър – 37 точки; Уилямс – 27 точки)

Ню Йорк Никс – Торонто Раптърс 99:104 (Гасол – 7 точки, 18 минути в дебюта си за Раптърс)

Бостън Селтикс – Ел Ей Клипърс 112:123 (Клипърс наваксват закъснение от 28 точки)

Чикаго Булс – Вашингтон Уизардс 125:134 (Бийл – 31 точки; Паркър – 20 точки против някогашния си отбор)

Мемфис Гризлис – Ню Орлиънс Пеликанс 99:90 (Ноа – 19 точки, 14 битки от пейката)

Милуоки Бъкс – Орландо Меджик 83:103 (Бъкс стрелят 32.6% от полето в отсъствието на Янис Адетекумбо). /БГНЕС
Източник: bgnes.com