Уест Хям победи у дома Астън Вила с 2:1 в

...

Уест Хям се доближи до лидерите в Англия

Уест Хям победи вкъщи Астън Вила с 2:1 в последния мач от десетия кръг на британската Висша лига. " Чуковете " изковаха третия си следващ триумф с попадения при започване на двете полувремена и се изкачиха на петото място.

Играчите на Дейвид Мойс започнаха доста добре и поведоха още във 2-ата минута, когато италианският бранител Анджело Огбона се разписа след асистенция на Боуен. Гостите от Бирмингам съумяха да изравнят в 25-ата минута посредством Джак Грийлиш, осъществил гола си след пас на Мати Кеш.

Секунди след почивката Джаред Боуен (46) още веднъж даде задатък на „ чуковете “ след подаване на алжиреца Мохамед Бенрахма.

Астън Вила имаше късмет още веднъж да стигне до тъждество, само че в 74-ата минута Оли Уоткинс пропусна дузпа. В първата минута от добавеното време той въпреки всичко прати топката в мрежата, само че след намесата на VAR попадението не бе зачетено поради засада.

След триумфа си „ чуковете “ събраха 17 точки и излязоха на петата позиция, изоставайки единствено на точка от четвъртия Лестър, на две от третия Челси и четири от водачите Тотнъм и Ливърпул. Астън Вила заема десето място с 15 точки.
Източник: fakti.bg