Уест Хам постигна първа победа от началото на януари, след

...

Уест Хам стигна до безценни три точки

Уест Хам реализира първа победа от началото на януари, откакто надви с 3:1 в семейството си на Саутхамптън. В последните си седем турнирни срещи “чуковете” бяха записали пет загуби и две равенства. С днешния триумф те съумяха да надигнат глава в борбата за оцеляване и напуснаха зоната на изпадащите. Лондончани записаха пета поредна победа против този противник.

Преди началото на дуела почитателите на Уест Хам проведоха митинг против притежателите на клуба. След това обаче те поддържаха тима и той не го разочарова. Джаред Боуен стартира като титуляр за първи път и в 14-ата минута откри резултата. Той получи топката от Форналс и технично прати топката около Макарти. Ранният гол успокои отбора на Дейвид Мойс и неговите играчи направляваха събитията на терена, като продължиха да основават положения.

Въпреки това, след половин час игра гостите стигнаха до равнене. Уорд-Праус получи топката от Армстронг, напредна и откри Обафими, който с глава прати топката в мрежата. “Чуковете” още веднъж потеглиха в офанзива и пет минути преди почивката още веднъж водеха. Себастиан Алер завоюва въздушен конфликт и топката излизаше от терена. Нападателят обаче я настигна и от дребен ъгъл изненада Макарти. За него това е седми гол от началото на сезона, само че първи от 1 януари.

1 - Jarrod Bowen is the first English player to score on his first Premier League start for West Ham since Kevin Nolan in August 2012 (v Aston Villa). Introduction. pic.twitter.com/2I3VG8cUdY
— OptaJoe (@OptaJoe) February 29, 2020
Уест Хам стигна до трето попадение в 54-ата минута, с което си обезпечи стабилен задатък. Форналс изведе Антонио зад отбраната, а той напредна и разстреля вратаря на гостите. Малко по-късно Антонио имаше нова обстановка да се разпише, само че този път Макарти отрази удара с крайник. Лондончани преобладаваха и в идващите минути, като можеха да стигнат и до по-голяма победа.

УЕСТ ХАМ - САУТХАМПТЪН 3:1
1:0 - Боуен (15)
1:1 - Обафеми (31)
2:1 - Алер (40)
3:1 - Антонио (54)