Уелският национал Арън Рамзи имаше мечтан дебют за Ница, след

...

Арън Рамзи вкара с първото си докосване за Ница

Уелският национал Арън Рамзи имаше желан дебют за Ница, откакто вкара гол с първото си допиране за новия си клуб, с цел да донесе равенството 1:1 на отбора от Лазурния бряг при гостуването на Тулуза в мач от откриващия кръг на Лига 1.

Домакините от Тулуза поведоха в резултата в 20-та минута посредством нападателя Тайс Далинга, а Рамзи, който подписа с Ница като свободен сътрудник след разтрогването на контракта си с Ювентус, се появи в игра в 77-та минута. Минута по-късно халфът изравни с прецизен изстрел от границата на наказателното поле, който бе първото му допиране до топката.

До края не паднаха повече голове и двата отбора поделиха точките. В групата на Ница бе и още едно ново попълнение - вратарят Каспер Шмайхел, който обаче остава на аварийна пейка.