Уелс побеждава Австралия с 40-6, за да достигне четвъртвите на Световната купа по ръгби

...
Уелс стана първата страна, която се класира за четвъртфиналите на

Уелс стана първата страна, която се класира за четвъртфиналите на Световното първенство по ръгби с едностранно разрушаване с 40-6 на Австралия в неделя, което остави двукратните минали победители пред срамно ранна елиминация.

Победата на стадион OL гарантира класиране сред първите две в Pool C за Уелс, докато съдбата на Австралия вече е извън техния контрол, след като вече загуби от Фиджи миналата неделя.

Ранният опит на Гарет Дейвис постави платформата за успех на Уелс с Ник Томпкинс и капитан Джак Морган, които също преминаха, докато резервният флайлф Гарет Анскомб изби ефективно шест дузпи, пропускащ гол и реализиране, след като пое поста от контузения Дан Бигар.

Австралия, която беше победител на Световната купа през 1991 г. и 1999 г. и никога преди това не са успявали да преминат етапа на билярда, не добавиха нито един гол, след като Бен Доналдсън надхвърли две дузпи в първите 14 минути.