удогорец успя да стигне до престижен успех с 1:0 над

...

ЧУДЕСНО! Лудогорец победи Аякс в Амстердам

удогорец съумя да стигне до влиятелен триумф с 1:0 над Аякс в мача-реванш от плейофите за влизане в групите на Лига Европа, само че загуби борбата с общ резултат 2:4.

Единственото попадение на  " Йохан Кройф Арена " вкара Матиас Тисера малко след час игра.

90 секунди изминаха преди Аякс да успее да сътвори първия късмет, само че Симон Слуга съумя да реагира задоволително бързо.

В 14-ата минута Хайстер пусна добър пас към Кайо Видал, но Девайн Ренш надбяга футболиста на Лудогорец. Аякс отговори с удар на Кенет Тейлър от дъгата на наказателното поле, само че около вратата.

В 22-ата минута Иван Йорданов стреля от директен свободен удар, само че над вратата на Гортър.

В 62-ата минута влезлият преди секунди като запаса асистира на различен влезнал от пейката. Янков пусна изострен пас към Матиас Тисера, чийто първи удар бе отразен от Гортър, само че стражът на Аякс нямаше какво да направи при втория.