Удинезе се наложи над Емполи у дома с 4:1. Головата

...

Емполи не затрудни Удинезе, Салернитана удари Сампдория и запази надежди за оцеляване

Удинезе се наложи над Емполи вкъщи с 4:1. Головата серия стартира с автогол на Адриан Исмайли, с който домакините откриха резултата, като първото полувреме приключи с най-малък задатък. В 52-рата минута Жерар Деулофеу направи 2:0 за Удинезе, само че в 67-ата минута Андреа Пинамонте върна едно попадение за Емполи.

В самия завършек на мача Удинезе бе по-агресивният тим. Игнасио Пусето направи 3:1 след асистенция на Деулофеу. Три минути преди края на постоянното време Лазар Самарджич се разписа за крайното 4:1.

Така Удинезе се изкачи на 12-о място, а Емполи е с две позиции по-назад.

В различен мач, който се игра през днешния ден, последният в класирането на Серия А - Салернитана се наложи изненадващо като посетител над Сампдория с 2:1.

Така отборът се приближи на 3 точки от Дженоа и Венеция в класирането, само че има и два мача по-малко, което му оставя вяра. Сампдория остава на 16-а позиция.
 Каляри победи Сасуоло с 1:0 в Серия