Участващият с уайлд кард Стан Вавринка (Швейцария) се класира за

...

Вавринка се разправи с Раонич и е на 1/4-финал в Ротердам

Участващият с " уайлд кард " Стан Вавринка (Швейцария) се класира за четвъртфиналите на шампионата по тенис в холандския град Ротердам с награден фонд 1,96 милиона евро.
Победителят в конкуренцията през 2015 година Вавринка надви над поставения под номер 4 Милош Раонич (Канада) с 6:4, 7:6(4).

Швейцарецът завоюва 91 % от точките при вкаран първи сервис и пласира 27 печеливши удара при триумфа. Той осъществя единствения пробив в мача в третия гейм на първия сет, а втората чмаст стигна до тайбрек, в който той поведе с 5:2 точки и резервира преднината си, с цел да победи и да вземе реванш от Раонач за загубата си на Откритото състезание на Австралия през предишния месец.

Следващият противник на Вавринка ще бъде различен канадец Денис Шаповалов, който в профил във втория кръг Томаш Бердих (Чехия) с 6:4, 6:3.

19-годишният левичар Шаповалов пласира 33 печеливши удара за успеха.